Бесплатные шаблоны тут: Шаблоны Joomla. Объективы для Sony Alpha - Объективы Minolta и Sony.

Термін зберігання питної води - як у молока

Бювети, а також артезіанські свердловини на сьогоднішній день кращі джерела питної води.

Визначити якість води на смак неможливо. І нам, простим споживачам, вже точно самостійно не розібратися в тому, яку воду можна сміливо пити, а яка придатна лише для прання та миття посуду. На допомогу приходить наука, а точніше, науки: хімія, фізика, біологія. Академік Національної академії наук, директор Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України Владислав ГОНЧАРУК ось уже понад 40 років вивчає воду. На його рахунку більше 100 запатентованих винаходів, завдяки яким тисячі українців отримали доступ до генетично безпечної питної води. Його відкриття - надбання світової науки. Вода розкрила багато своїх таємниць українському вченому. І деякими з них він поділився з «Вісником».

Владислав Володимирович, що ж таке питна вода, якою вона має бути?

- Перш за все, питна вода повинна мати смак. Її обов'язкові компоненти - солі кальцію і магнію, без яких вода взагалі не придатна для пиття. Вони дають накип в чайнику, а накип якраз і є ознакою доброї питної води. Але якщо ми говоримо про якісну воду, потрібно розуміти, як оцінювати це якість. На жаль, в Україні такої офіційної державної системи оцінки немає, державний стандарт не прийнятий, є лише технічні умови, при яких поняття «якість води» стає розмитим і неконкретним. Насправді це серйозна проблема, адже більшість людей навіть не здогадуються про те, що водопровідна вода і питна - далеко не одне і теж. Я завжди стверджую, що вода з крана - технічна, пити її не можна. Питну воду - два-три літри, необхідних людині щодня, не можна подавати в квартири через водопровід. Транспортувати питну воду теж не представляється можливим, термін зберігання у неї як у молока - дві доби. Людина повинна приходити до джерела якісної питної води і набирати необхідну йому кількість.

Потрібно сказати, що в кожній країні свій стандарт контролю води. Наприклад, американці контролюють 102 компонента, ми - 70. Але насправді цей показник теж ні про що не говорить. Адже що таке 100 та 70 щодо існуючих в воді більше 70 млн компонентів? Зовсім нічого. Вважаю, що найнадійніший тест якості питної води - біологічний. Я багато років працював над створенням методу контролю і прийшов до дивовижного відкриття. Якість води повинна визначатися на біологічному рівні, за допомогою живих організмів. Тут, в лабораторіях нашого інституту, багато акваріумів з рибками, тисячі різних мальків, сотні різноманітних організмів, на яких ми перевіряємо воду. Я знайшов простий і самий дієвий метод, який можна застосовувати в будь-якій точці планети. У досліджувану воду поміщаємо акваріумних рибок. У випробуваної воді вони повинні перебувати без їжі чотири доби. Чим раніше риба загине, тим більш токсична вода. Таким способом ми оцінюємо гостру токсичність. Якщо в ході наших експериментів рибки виживають, це ще не означає, що вода хороша. Вона може проявляти не менше небезпечну хронічну токсичність. В цьому випадку ми дивимося, що у них уражено, як змінилася їх кров. Ставимо досліди, проводимо дослідження. Виявляємо, який елемент, що знаходиться у воді, призводить до ураження клітин різних органів риби. До речі, за аналізом крові людини теж багато чого можна сказати про якість води, яку він п'є.

Якщо рибки швидко гинуть, значить, вода токсична, і вона отруює організм?

- Абсолютно вірно. Токсичність води буває двох типів: гостра і хронічна. Все відбувається так само, як і з їжею: можна отримати харчове отруєння відразу, з'ївши зіпсований продукт, а можна отруюватися поступово день за днем, рік за роком. Але в першому випадку людині нададуть швидку допомогу, промиють шлунок, випишуть ліки, а в другому випадку процес буде проходити повільно, безсимптомно, а в результаті - важкі хронічні захворювання. Ось чому важливо пити хорошу воду.

А які неприємні сюрпризи нас можуть очікувати в питній воді?

- У воді, яку помилково називають питною, багато небезпечних мікроогранізмов. Ми знаходимо мікроміцети - мікроорганізми, що викликають грибкові захворювання, що вражають кістки. Навіть хлорована вода не може гарантувати відсутність в ній шкідливих мешканців. Мікроорганізми мутують, пристосовуються до нового середовища проживання. Так ми знайшли мутовану мікрофлору, для якої хлорована вода - рідна стихія, а в чистій вона гине. Потрібно розуміти, що неякісна питна вода - це проблема не тільки України, це проблема всього світу, всієї екосистеми. Не думаю, що в Америці чи Китаї вода чистіша і краще. Але це не означає, що потрібно сидіти склавши руки.

В яких регіонах України вода найбільш чиста?

- У кожному куточку Землі, в кожному регіоні вода по хімічному складу різна. У нашій країні найчистіша вода - в Західній Україні, особливо в гірській місцевості. У Львові та Полтаві хороша підземна вода. Катастрофічно неякісна вода на Донеччині, Луганщині, Харківщині, Дніпропетровщині - в найбільш промислово розвинених регіонах.

У Києві є добра питна вода завдяки бюветів.У підземних водах центральних регіонів України міститься дуже багато фтору, який призводить до кісткових захворювань, зокрема сколіозу у дітей. Якщо у воді надлишок фосфору, то, потрапляючи в організм, вода робить крихкими кістки, для літніх людей така вода найбільш небезпечна. Насправді ж, природа створила ідеальну питну воду, а в тому, що для пиття вона стала практично непридатною - «заслуга» людини. Щорічно людьми виробляється більше 4,5 млн нових антропогенних хімічних сполук. Це, перш за все, лікарські препарати та засоби захисту рослин - токсиканти, які в природному середовищі накопичуються, але не руйнуються. Якщо неправильно поводитися з місцем існування призводить до того, що людство саме себе губить. Неможливо вирішувати проблеми якісної питної води, не змінивши своє ставлення до навколишнього середовища. На жаль, поверхневі води у всіх країнах світу на всіх континентах вже практично не придатні для пиття. Залишилися останні джерела на Кавказі, в Карелії, Скандинавському регіоні. Поверхневі річкові і озерні води практично всі зіпсовані. На сьогоднішній день найкраща питна вода збереглася тільки в озері Байкал, в якому майже чверть запасів найчистішою води в світі. Наше завдання повернутися до вихідної воді, бездоганно чистою.

А наскільки можна довіряти сучасним фільтрам для води? Чи справді з їх допомогою можна отримати хорошу питну воду?

- Для того щоб щось очищати, треба розуміти, що очищати і від чого. Вода скрізь різна і для кожної потрібна своя технологія очистки. Сьогодні рекламують багато різних фільтрів. Їх використовують для виробництва очищеної бутильованої води, і, мовляв, тоді вона виходить нешкідливою і навіть корисною. Але наші дослідження показали: в більшості своїй така вода небезпечна і не має в складі корисних солей. Так, обратноосмотические установки дійсно роблять воду чистою, але не питною. Разом з небезпечними компонентами з води йдуть і найнеобхідніші. А фільтри-глечики і зовсім хімічної фільтрації не дають, зате вони прекрасний розсадник бактерій.
Ми розробили унікальні очисні установки, рівних яким у світі немає. Всі вони запатентовані. Система працює практично вічно, ультрафіолетова лампочка - єдиний елемент, який вимагає заміни, а й її вистачає на довгі роки. Ми очищаємо воду, залишаючи при цьому корисні солі і всі необхідні мікроелементи. Причому для кожної конкретної води, враховуючи особливості її хімічного і біологічного складу, підбираємо особливу технологію. Завдяки цій науковій розробці можна отримувати генетично безпечну воду з будь-якого джерела. Причому собівартість води за літр - десята частка копійки. Це ціна, яку взагалі в світі не існує.

Ці технології вже якось задіяні на практиці?

- Такі очисні системи ми встановили у Львові, Харкові, Павлограді, Донецьку та інших містах. Є в Україні місто, який повністю перейшов на генетично чисту воду, це Бориспіль. Там стоїть сім комплексів продуктивністю тисяча літрів на годину, і все місто безкоштовно п'є генетично безпечну воду. Але по трубах ми її не подаємо.
Ми готові ставити наші системи водоочищення та в інших містах, було б бажання у місцевої влади сприяти цьому.

На жаль, можливість пити генетично чисту воду є не у всіх українців. Яку воду ви порадите пити іншим?

- Киянам настійно рекомендую брати артезіанську воду з бюветів. Я особисто був ініціатором відкриття бюветів і стверджую, що сьогодні-це найкраща вода, яку можна знайти в столиці. Що стосується населених пунктів, де немає бюветів і наших установок, раджу людям використовувати колодязну воду. Знаєте, моє дитинство проходило в Черкаській області. І я добре запам'ятав, як бабуся вчила мене брати воду. Я носив її в дерев'яних відрах, ловив і кидав туди жабу. Потім відпускав, звичайно ж. І тільки через роки, ставши вченим, зрозумів: жаба не дозволяла мікрофлорі розвиватися в воді. Ось вона, народна мудрість! Сьогодні прийнято будь-яку воду стерилізувати, хлорована. Але до сих пір в селах люди йдуть до криниці і п'ють проточну грунтову воду. І навіть в наші дні ця вода, нехай і не завжди чиста, за своїми властивостями краще водопровідної.

Владислав Володимирович, ви більше 40 років працюєте в Інституті. Вам, напевно, вдалося поглянути на воду під зовсім іншим кутом ...

- Наш Інститут колоїдної хімії та хімії води - єдиний в світі, настільки досконально вивчає воду. Він був створений в 1968 році, коли найактуальнішим питанням було очищення стічних вод. А 26 років тому Інститут став поглиблено вивчати питну воду. Ми використовуємо абсолютно новий підхід в світовій науці: вивчаємо хімію води, її фізику, біологію. Фізика води - відносно нова наука, а в біології води ми взагалі першопрохідці. Скажу буквально кілька слів про фізику води: для всіх людей водень - один елемент. А для нас, науковців, існує три водню, три абсолютно різних елемента.

Протій - легкий водень, його найбільше на планеті. Дейтерій - важкий водень, який використовується в атомній енергетиці. І тритій - надважкий водень, з якого була зроблена воднева бомба. Всі вони мають різні властивості. І якщо в воді змінюється співвідношення протію і дейтерію, змінюються і всі параметри води, в тому числі точка кипіння, точка замерзання, а також коефіцієнти заломлення світла, поверхневого натягу води. За допомогою цих знань ми вже сьогодні отримуємо воду, яка не замерзає при мінусових температурах або замерзає при 10 градусах тепла. Ми можемо управляти цим процесом, можемо змінювати воду. Звичайно, змінена вода - вже не питна, вона токсична і не придатна для людини. Але виникає питання: така вода може бути придатна для інших форм життя? ..

На початку цього року американський космічний корабель досяг Марса, на ньому працювала установка по визначенню води. Воду дійсно виявили, але концентрація дейтерію в ній виявилася в п'ять разів вище, ніж в нашій. Колеги запитують мене: «Так ця вода може бути ознакою життя на іншій планеті?» Питання в тому, який саме життя? Якщо нашій, людській, земний - то немає. Але зовсім інша форма життя, з іншого мікрофлорою, для якої ця вода ідеальна, існувати може. Ось вам ще одна загадка води.

Сьогодні дуже популярні розмови про те, що вода має пам'ять, мимовільно змінює свою структуру. Як до цього ставиться офіційна наука?

- Наука це заперечує, це - гарна казка, не більше. Якби вода мала пам'ять, вона б не пробачила людей за те, що вони з нею роблять. Багато властивостей приписують і замороженої воді, мовляв, заморозь - розморозь і отримаєш диво-воду! Але це теж міф. Розморожена вода не змінює хімічний склад, а знаходиться в ній мікрофлора нікуди не зникає. Профанація і розмови про лікувальні властивості так званої енергетично зарядженої води.
Але, дійсно, у води багато таємниць і загадок, які не дають спокою вченим. Ось, наприклад: чому вода, замерзаючи, розширюється? Замерзла вода з неймовірною силою прориває бетон, залізо, немає матеріалу, який би витримав це потужне розширення. Чому? Я кілька років шукав відповідь і знайшов. Зараз закінчую публікацію на цю тему.

А які таємниці води вами поки ще не розгадані?

- Не можу зрозуміти, як саме виникає кульова блискавка. У дитинстві бачив її на власні очі. Кульова блискавка облетіла навколо мене, а потім вдарила в чавунну колонку. Як вона виникає, чому? Для мене це досі загадка ... Але очевидно одне: без аерозолів води (хмар, туману) її поява неможливо.

Кажуть, найбільша таємниця минулого століття - Тунгуський метеорит. Я недавно виступав перед студентами і висловив припущення, що Тунгуський метеорит - явище, створене людиною. Можливо, це кульова блискавка, яку штучно створив і запустив з Америки в Тайгу великий Нікола Тесла. Цей видатний вчений забрав з собою безліч нерозгаданих таємниць і загадок. Він міг електрику передавати без проводів. Як? Через століття ніхто так і не зрозумів. У бібліотеці Тесли знайшли дуже багато матеріалів про тайзі. Він шукав таке місце, де висока вологість і де немає людей. Гігантський вибух, що стався в 1908 році, по енергії можна порівняти з тисячами хіросімських ядерних бомб. А що найдивовижніше - коріння кедрів були випалені на 10 метрів. Ядерна бомба спалює все на поверхні, а пропалити таку глибину може тільки дуже потужна електроенергія.

Підемо далі. Відомо, що в клітинах головного мозку живуть віруси. Якщо подивитися на них за допомогою електронного мікроскопа, видно, що зовні вони дуже схожі на чоловічків. Мозок - гелеобразная субстанція. Всі сигнали йдуть від мозку. А хто їх посилає? Хто керує людиною? Який зв'язок між вірусами і мозком? Можливо, відповідь на це питання ми отримаємо нескоро, а може, і не отримаємо зовсім, але, думаю, що і тут вода відіграє далеко не останню роль.

Я вивчаю воду 40 років. За цей час вона сильно змінилася, але змінюється і сама людина, і його організм. Зміна відбувається на генетичному рівні. На жаль, не в кращу сторону, здоров'я не додається, кожне покоління слабкіше попереднього. Якими ми будемо через 100 років, теж питання. Володимир Вернадський писав про біосферу, про ноосферу - гармонії розуму людини з біосферою. Великий вчений не міг передбачити, що людина зможе зламати біосферу і перетворити її в техносферу. А небезпека в тому, що перейшовши в техносферу, ми вже не зможемо повернутися до нашого природного початку ... Але, знаєте, адже ще не пізно взятися за розум і навчитися знаходити спільну мову з навколишнім середовищем. З надією на це і продовжуємо працювати ...

Катерина КОЛЕСНІКОВА
«Вісник»

 

Воді була дана чарівна влада стати соком життя на Землі

Леонардо Да Вінчі

Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України
Адреса: бул. Академіка Вернадського, 42, Київ, 03142, Україна
Телефон: (044) 424 0196
Факс: (044) 423 8224
Веб-сайт:  www.iccwc.org.ua
Електронна пошта: honch@iccwc.kiev.ua
Ми у 
 

Створено на HTML5 та CSS3
Всі права захищені © 2018 iccwc.org.ua