Чорнобиль 1986-2021

Фото: Співробітники Інституту на ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. 1986 рік.

У 1986 році учені Інституту брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розробили і впровадили ряд ефективних технологічних процесів дезактивації техніки, ґрунту, живих істот тощо. Було створено оперативну групу при Президії НАН України з дезактивації та штабу НАН України у м.Чорнобиль, де проводилися організаційні заходи із захисту населення від радіаційного опромінення.

Аварія призвела до забруднення великих територій України та інших країн радіоактивним паливом і продуктами його розкладання, що зумовило реальну загрозу радіоактивного забруднення джерел водопостачання для великої кількості населення земної кулі на тривалий період.

В Інституті було проведено великий обсяг досліджень радіонуклідного складу різних водних об’єктів навколишнього середовища, визначено основні шляхи знешкодження найбільш токсичних радіонуклідів, таких як Cs-137, Sr-90, Pu-239, Аm-241 та ін., за допомогою різноманітних сучасних методів водоочищення. Запропоновані технології було використано при розробленні методів захисту питної води від радіоактивних забруднень на водогонах Дніпровського басейну; для очищення вод пунктів санітарної обробки транспорту в 30-кілометровій зоні Чорнобильської АЕС; при дезактивації радіоактивно забрудненої техніки, обладнання.

День хіміка в Україні

31.05.2020

"Хімія – це край чудес, де приховане людське щастя. І найвищі завоювання розуму будуть зроблені у цій галузі."
Д.І. Менделєєв

В останню неділю травня своє професійне свято відзначають володарі колб та реактивів. День хіміка встановлений Указом Президента України № 219/940 від 07.05.1994.



Хіміки — дуже творчі люди. Згадати хоча б Менделєєва. Мало того, що таблицю хімічних елементів він побачив уві сні, прямо як який-небудь поет. Так ще й винайшов найбільш творчу речовину: суміш ефіру з водою в 40-відсоткової пропорції.

А якщо серйозно, то саме завдяки хімії людство вийшло з кам’яного віку в вік металів і тисячі інших матеріалів, що стали незамінними. На сьогодні людству відомо близько 10мільйонів хімічних сполук.

Речовини, до яких доклали руку хіміки, оточують нас буквально всюди: косметика, паливо, засоби особистої гігієни, харчові добавки, ліки, різні барвники та багато іншого, без чого ми не уявляємо наше життя. Завдяки їм наша посуд сяє чистотою, зморшки на обличчі розгладжуються, а шкідливі комахи не набридають.

У День хіміка вітають асистентів і лаборантів, вчених і студентів, викладачів практиків і теоретиків, всіх працівників хімічної та нафтохімічної промисловості. Нехай у них і на молекулярному рівні, і в найскладніших переплетіннях хімічних ланцюгів все буде стабільно.

Воді була дана чарівна влада стати соком життя на Землі

Леонардо Да Вінчі

Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України
Адреса: бул. Академіка Вернадського, 42, Київ, 03142, Україна
Телефон: (044) 424 0196
Факс: (044) 423 8224
Веб-сайт:  www.iccwc.org.ua
Електронна пошта: honch@iccwc.kiev.ua
Ми у 

Створено на HTML5 та CSS3
Всі права захищені © 2020 iccwc.org.ua